Hírek  --  Hírek  --  GYTK kiemelt hírek

Rendhagyó gyógynövény-bemutatóttartottak a Farmakognóziai Intézet munkatársai

cover

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének szervezésében 2015. június 27-28-án másodízben került megrendezésre a Szegedi Levendula Napok.

2015. július 01.

A hétvégi rendezvény gazdag programkínálata, valamint a kedvező időjárás számos látogatót csalogatott ki a Füvészkertbe. A rendezvény fő témája a levendula volt, azonban nagy népszerűségnek örvendett a kolostorromnál található gyógynövénykert is.

A program keretében a Farmakognóziai Intézet munkatársai, Kiss Tivadar, Csábi József és Zomborszki Zoltán rendhagyó módon, ferences szerzetesnek öltözve tartottak bemutatót a kolostori gyógynövényes hagyományokról, valamint rövid ismertetőt tartottak kertben található gyógynövényekről az érdeklődők számára.

A hallgatóság többek közt megtudhatta, hogy sok ismert fűszernövényünk rendelkezik gyógyhatással. A számos bemutatott gyógynövény között az év gyógynövényének választott galagonya is sorra került. A programból természetesen nem maradhatott ki a levendula sem.

1_kep