Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. június

Gyógyszerészdoktor avatás

IMG_2214

Széles a pálya a frissen végzett gyógyszerészek előtt

2011. június 27.

2011. június 26-án 10.00 órakor a József Attila Tanulmányi és Információs Központban a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara ünnepélyes gyógyszerészdoktor avatást tartott. Az avatótanács elnöke Prof. Dr. Szabó Gábor rektor, akadémikus, egyetemi tanár, az avató dékán Prof. Dr. Fülöp Ferenc akadémikus, egyetemi tanár voltak. A felavatott gyógyszerészdoktorok névsora:

IMG_2202dr. Adorján Alíz, dr. Balassa József, dr. Baracsi Zita, dr. Bartos Csilla, dr. Bata Judit, dr. Bérces Noémi, dr. Bognár Júlia, dr. Bolla Éva Laura, dr. Bozsó Marianna, dr. Csanádi Ágnes, dr. Csipes Ágnes, dr. Dénes Kitti, dr. Dér András, dr. Dömötör Orsolya, dr. Facskó Tamás, dr. Gaál Réka, dr. Gottnek Mihály, dr. Hajdú László Endre, dr. Harmati Ilona, dr. Hegedüs Zsófia, dr. Hegyesi Diána, dr. Herczku Szabolcs, dr. Hlavács Tünde, dr. Hódi Ágnes Erika, dr. Holló Miklós, dr. Horváth András, dr. Ignácz Mátyás, dr. Jenei Dóra, dr. Juhász Judit Anna, dr. Kesjár Katalin, dr. Kiss Papp Géza, dr. Kovács Katalin, dr. Kun Tímea, dr. Kustár Edit, dr. Ladányi Judit, dr. Lőrincz Márta, dr. Majoros Szilvia, dr. Marton Ildikó, dr. Mócza Ibolya, dr. Mudri Ildikó Ágnes, dr. Nyitrai Mónika, dr. Olajos Gábor, dr. Orbán-Gyapai Orsolya, dr. Ökrös Anita, dr. Papós Kitti, dr. Peták Zsolt, dr. Rabatin Balázs, dr. Rusz Orsolya, dr. Sas Judit, dr. Sebestyén Nóra, dr. Senográczki Ádám, dr. Styaszny Anita, dr. Szabó Veronika, dr. Szenti Ágnes Annamária, dr. Szerető Jenő, dr. Szűcs Henriett Diána, dr. Udvari Máté, dr. Varga Judit, dr. Varga Petra, dr. Varga Zsuzsanna, dr. Vígh Zita, dr. Zonda Réka, dr. Choken Mawoh Carina.

A gyógyszerészi diplomával angol-magyar szakfordítói oklevelet is szereztek: dr. Gaál Réka , dr. Kun Tímea, dr. Sebestyén Nóra, dr. Udvari Máté, dr. Varga Judit.

IMG_2242

Fülöp Ferenc dékán avatási beszédében hangsúlyozta, hogy a végzősök továbbra is könnyen találnak nagyszerű állásokat. Nemcsak a gyógyszertárakban, hanem gyógyszeriparban is egyre inkább igénylik és hasznosítják a Szegeden végzettek szaktudását. Azt is kiemelte, hogy a gyógyszerészet egy olyan hivatás, mely megköveteli az ismeretek folyamatos szinten tartását és megújítását a betegellátás magas szintű biztosítása érdekében, ezért ez minden gyógyszerészdoktor alapvető kötelessége és felelőssége is.

IMG_2259

Az ünnepségen számos egyéb díjat is kiosztásra került. Dr. Simig Gyula, az EGIS Gyógyszergyár kutatási igazgatója és Dr. Ujfalussy György az EGIS Gyógyszergyár igazgató helyettese a Kar aranyérmét kapták a Kar kutatási és oktatási tevékenysége érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkájukért. Dr. Szűcs Henriett Diána Discipuli pro Universitate díjat kapott több éves kiemelkedő munkájáért a hallgatói öntevékenység szervezésében és a tanulmányi követelmények teljesítésében. Dr. Kesjár Katalin a legjobb tanulmányi eredményt elért békés megyei végzős gyógyszerészdoktorként idősebb Réthy Béla pályadíjban részesült. Dr. Styaszny Anita farmakognóziai tárgyú kari pályázatáért, mert nemzetközi elismerést váltott ki, kapott díjat.

A gyógyszerészdoktorok avatásán készült képek itt megtekinthetőek.

A végzősökről készült tabló itt megnézhető.

IMG_2288