Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. szeptember

cimlap

dr. Bózsity Noémi gyógyszerész, I. éves PhD hallgató kapta a rangos támogatást

2013. szeptember 13.

2013. szeptember 5.-én került sor a Richter Gedeon Nyrt budapesti székhelyén a Richter Gedeon Talentum alapítvány PhD Ösztöndíjának átadására.

IMG_6805A 2013/14-es tanévben egyetemi ajánlás és a három éves munkaterv alapján a Szegedi Tudományegyetemről négy főnek ítélte oda a kuratórium a támogatást. Ezek közül a Gyógyszertudományok Doktori Iskolából egyedül dr. Bózsity Noémi, a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet I. éves PhD hallgatója kapta meg az elismerést.

A díjátadón Dr. Körtvélyessy Gyula, a kuratórium elnökének nyitóbeszéde után, dr. Pellioniszné dr. Paróczai Margit köszöntőjében elmondta, hogy a cég sikeres működésének kulcsa a tudományos kutatás, amely képzett, innovatív gondolkodású szakembereken alapul, így nem csoda, hogy a cég politikájának fontos része a hazai oktatás támogatása, a tehetséges fiatalok felkutatása és megtartása a társaságnál és Magyarországon. Ezen megfontolásból jött létre az alapítvány is, melynek nem titkolt szándéka olyan tehetséges, 35 év alatti fiatalok graduális és posztgraduális képzésének támogatása, akik a tanulmányok eredményes elvégzését követően a magyar gyógyszeripar sikeres szakemberei, kutatói lehetnek.

IMG_6839A kuratóriumi tagok bemutatkozása után az előző években díjazott, felsőéves PhD hallgatók tartották meg éves munkabeszámolójukat. Ezt követte az első évesek rövid bemutatkozása, és az ösztöndíjszerződések hivatalos átadása. A program egy kellemes sétával zárult a Gyömrői úti gyár gyönyörű új épületében lévő analitikai részlegének bemutatásával.