Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. július

Felvételi eredmények 2013.

Top-FIve-Student-Apps

Így alakultak a pontok és a felvettek száma az SZTE GYTK-n.

2013. július 25.

2014. július 24-én kihirdették a felvételi ponthatárokat. A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar államilag finanszírozott gyógyszerészhallgató helyeire 312 pontot kellett elérni. Ennek értelmében 112 első éves hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptembertől Szegeden, ami megegyezik a tavalyi évben felvettek számával. A felvettek által elért átlagpontszám 378,7 lett, ami azt sugallja, hogy a többség közel 400 pontos felvételi eredményt ért el.

A költségtérítéses gyógyszerészképzésre képzésre 262 a ponthatár, ahová pótfelvételi eljárás lezárulta után összesen 8 hallgató nyert felvételt.

Minden felvételt nyert új hallgatónknak szívből gratulálunk és sikeres egyetemi tanulmányokat, valamint boldog szegedi diákéletet kívánunk!

happy-pills2