Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. július

cimlap

84 végzős gyógyszerészt avattak doktorrá a TIK-ben

2013. július 02.

2013. június 29-én Szabó Gábor rektor, Hohmann Judit a GYTK dékánja, Nagy Katalin, a FOK dékánja, valamint Varga Csaba a TTIK dékánhelyettese 78 magyar és 6 külföldi gyógyszerészdoktort avatott az oktatók, családtagok és barátok telt házas jelenléte mellett.DSC_8730

A felavatott gyógyszerészdoktorok névsora a következő:

Magyar gyógyszerészdoktorok:

4. Nworah Chinagolum Nkemakonam

5. Ueno Konomi

6. Varnoos Setareh

Az ünnepségen további kitüntetések, díjak átadására is sor került. Katharina Matzkó-Hollenbach tudományos tanácsadó asszony címzetes egyetemi docensi kitüntetést kapott, Kádár Péter gyógyszerészhallgató pedig Discipuli pro Universitate Díjban részesült. Dr. Megyeri Irén, foglalkozás egészségügyi szakorvos a Kar Aranyérme kitüntetést kapta, míg Dr. Aigner Zoltán és Dr. Zupkó István egyetemi docensek, Dr. Minorics Renáta és Ötvös Sándor tanársegédek Pro Facultate díjat vehettek át. Az idén először átadott Kiváló Oktató Gyógyszertár elismerésben az SZTE Általános Orvostudományi Kar Gyógyszertára, a szegedi Kígyó Gyógyszertár, a békéscsabai Sas Gyógyszertár és a Bács-Kiskun megyei Nyírő Gyula Kórház Gyógyszertára részesült, melyet a kitüntetett egységek vezető vehettek át.

DSC_8685A Gyógyszerésztudományi Kar a gyógyszerészképzés tanulmányi ügyeinek intézésében végzett sok éves odaadó munkájáért Pro Facultate díjat adományozott Ráczné Halasi Mariann tanulmányi főelőadó részére – megbecsülése és elismerése jeléül - nyugdíjba vonulása alkalmából.

Az idősebb Réthy Béla pályadíjat, melyet Réthy család ajánl fel minden évben a legjobb Békés megyei végzős gyógyszerészdoktor részére ez évben Dr. Árvai Gabriella nyerte el. A díjat Prof. M. Tóth Géza, animációs szakember, idősebb Réthy Béla dédunokája adta át.

Avató beszédében Prof. Dr. Hohmann Judit, a GYTK dékánja kiemelte, hogy a végzősöket az egyetem és a kar felkészítette a gyógyszerészi hivatásra, olyan életpálya nyílik meg előttük, melyben a gyógyító munka és tisztes megélhetés egyaránt megadatik. Rámutatott, hogy a gyógyszerész kezében a DSC_8624gyógyszer nem pusztán árucikk, hanem életminőséget javító, egészségmegőrző szerré válik. Végül hangsúlyozta a szegedi gyógyszerészdiploma munkaerőpiaci erejét is.

A hallgatók részéről Dr. Magyar Zsuzsanna búcsúzott az egyetemtől és a kartól, majd Tóth Jonatán musical énekes, bölcsészhallgató énekelt.

Az avatás után az avatótanácsot, a kitüntetetteket és a Kar vezetését dékáni fogadás várta.

Avatas2013_honlapra
Gyógyszerészdoktor avatás képei