Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2010. december

Jótanácsok az újesztendőre

NewYearsEve

Bölcsességek és álbölcsességek, hogy könnyebben induljon 2011!

2010. december 29.

Bölcsességek

new-years-clock

A boldogság nem más, mint a jó egészség és a rossz memória.

A tehetség nem más, mint az újrakezdés bátorsága.

Az igazi nagyság mértéke az, hogy mekkora szabadságot adsz másoknak, nem pedig az, hogy mennyire tudsz másokat arra kényszeríteni, amit te akarsz.

Ne az ellenségeidtől félj, akik megtámadnak, hanem a barátaidtól, akik hízelegnek.

A jóindulat megszerzésének legegyszerűbb, legnyilvánvalóbb és legfontosabb módja: nem feledjük el az emberek nevét és elismerjük fontosságukat.

A nap gyorsabban levéteti veled a köpenyedet, mint a szél; jósággal, baráti közeledéssel, méltánylással könnyebben rá lehet venni az embereket nézetük megváltoztatására, mint viharral és erőszakkal.

Az okos ember hülyéskedik, a hülye ember okoskodik.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes, hanem azt, hogy elfogadod a tökéletlenséget.

Ha azt akarod, hogy valóra váljanak az álmaid, ne aludj.

Különös, hogy mennyi mindent kell megtanulnunk, ahhoz, hogy rájöjjünk, milyen keveset is tudunk.

Nem juthatunk el oda, ahová menni akarunk, ha nem tudjuk, most hol vagyunk.

Gondolj át mindent, amit mondasz, de ne mondj ki mindent, amit gondolsz.

A sajnálat hátra tekint, az aggodalom előre, míg a remény felfelé.

Álbölcsességek

new-years-eve-fireworks
A csapatmunka lényege: mindig van kit hibáztatni.

Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sosem tudod, mikor végeztél.

Javulni látom a dolgokat. Lehet, hogy valami fölött átsiklottam?

A kémia ugyanaz mint a fizika, csak büdösebb.

Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való.

Kell, hogy legyen valami az akupunktúrában, végülis nem sok beteg sündisznót lát az ember.

Aki ragaszkodik hozzá, hogy mindig két lábbal álljon a földön, annak gondja lesz a nadrág felvétellel.

A fény gyorsabban terjed, mint a hang. Ezért van az, hogy sok ember első ránézésre olyan, mintha világos lenne az elméje, míg meg nem szólal.

Minél nagyobb vízbe kerülsz, annál több okod van csukva tartani a szád.

Minél hamarabb maradsz le, annál több időd jut a lemaradásod behozására.

Ha valami nem sikerül elsőre, semmisítsd meg minden bizonyítékát annak, hogy megpróbáltad.

A statisztika az, ami matematikailag kimutatja, hogy ha 7 napig szorulásom volt, majd 7 napig hasmenésem, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes!

Ha arra ébredsz, hogy kilyukadt a vízágyad, aztán rájössz, hogy nincs is vízágyad, akkor ez egy rossz nap kezdete.

Az egyetemi tanár olyan ember, aki mások álmában beszél.

A tudomány olyan, mint a szex: időnként használható dolog is származik belőle, de nem ezért csináljuk.

A veszekedésben mindig a nőé az utolsó szó. Ha a férfi ezután szól valamit, az már egy másik vita kezdete.