Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2010. december

TÁMOP pályázati díjkiosztó

IMG_0104

A középiskolásoknak és a gyógyszerészhallgatóknak kiírt két pályázat első helyezettjei 1-1 netbook-kal lettek gazdagabbak

2010. december 21.

2010. december 16-án került sor két, a Gyógyszerésztudományi Kar által kiírt, TÁMOP pályázat eredményhirdetésére. A beadott pályázatokat a kar oktatói értékelték, a díjakat Lantos Ilona Dékáni Hivatalvezető és Gáspár Róbert beiskolázási és közkapcsolati dékánhelyettes adták át.

A IV. és V. éves gyógyszerészhallgatók a Szonda pályázat keretében nyújthatták be munkájukat a gyógyszerészet bármely területét érintő, a terápia számára hasznos újdonságokról. A szabadon választott téma érintehett bármely hatásmechanizmust, kémiai szerkezetet, gyógynövényes vagy gyógyszertechnológiai fejlesztést, mely újdonságnak számít, és már van terápiás alkalmazása, azaz köthető valamilyen törzskönyvezett gyógyszerkészítményhez a világ bármely országában.

IMG_0106

A pályázatra 6-an nyújtottak be pályamunkát. Az első díjat, mely egy netbook volt Papós Kitti V. éves gyógyszerészhallgató nyerte "A gyermekek gyógyszerelésének innovatív megoldásai a gyógyszertechnológiában" című dolgozatával.

IMG_0103

A második díjat Kun Tímea V. éves hallgató nyerte "Újdonság a 2-es típusú diabeteses betegek kezelésében: liraglutid" című munkájával.

IMG_0102

Harmadik díjas lett Kovács Katalin V. éves hallgató "Prolia 60 mg/ml oldatos injekció előretöltött fecskendőben" című pályázatával.

A középiskolások a "Mindennapi gyógyszereink" pályázaton indulhattak. A pályázat célja az volt, hogy a gyógyszerészet és a gyógyszerek iránt érdeklődő középiskolások részére lehetőséget biztosítson ismereteik bővítésére, véleményük megfogalmazására és közzétételére előre megadott, a mindennapokban gyakran használt és recept nélkül beszerezhető gyógyszerekkel kapcsolatosan. A mostani pályázatban a C-vitamin, az acetilszalicilsav és a ranitidin témakörében lehetett dolgozatokat benyújtani.

IMG_0123

A pályázatra 38-an jelentkeztek. Az első díjat, azaz a netbook-ot Csapó Konrád, a makói József Attila Gimnázium diákja nyerte "Az acetil-szalicilsav szerepe a gyógyításban" című pályázatával.

IMG_0120

Második díjat kapott Kovács Dániel Sándor, a Szolnoki Műszaki Főiskola diákja "C-vitamin szerepe a gyógyításban" című munkájával.

IMG_0117

Harmadik díjas lett Polyákovity Réka, a Szabadkai Egészségügyi Középiskola diákja "C-vitamin szerepe a gyógyításban" című pályázatával.

Mindkét pályázat második és harmadik díjasai vásárlási utalványokat nyertek.

A díjat nem nyert pályázók gyógyszerészkari ajándékcsomagot és elismerő oklevelet kaptak, valamint a jelenlevő középiskolás felkészítő tanárok is ajándékot vehettek át. A díjkiosztót fogadás követte, ahol alkalom nyílt az ismerkedésre és a beszélgetésre is.

IMG_0203

A díjkiosztóról készült képek itt tekinthetőek meg.