Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. április

Szerettünk teázni

Sokan voltunk a Gyógytea-esten.

2011. április 29.

A negyedik alkalommal megtartott Gyógytea-estre közel 80-an voltak kíváncsiak. Az Egyetemi Tavasz rendezvénysorozatának keretében megtartott programon most az élvezeti teákról hallhattak az érdeklődők előadásokat. IMG_1453Először Kovács Ida egyetemi tanársegéd beszélt a tea legfőbb hatóanyagának, a koffeinek hatásairól és használatával kapcsolatos tudnivalókról. IMG_1459Csupor Dezső egyetemi adjunktus a különféle élvezeti teák előállításának elkészítésének és hatásának fontosabb tudnivalóit osztotta meg, beleszőve a teázás kultúrtörténetét is.

Mindkét előadás után a hallgatóság számos kérdést vetett fel, mely jó alapot szolgált a későbbi beszélgetésekhez is. A teaest a Kabay patika támogatásával teakostólással zárult, ahol a résztvevők fekete, zöld, vörös teákat, valamint gyógyteákat kóstolhattak. A nagy érdeklődés és a sikeres este azt is jelenti, hogy a Gyógytea-estet ősszel folytatjuk!

A rendezvényen készült képek itt megtekinthetőek.