Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. december

emlektabla

Emléktábla Bernáth és Minker professzoroknak

2011. december 28.

2011. december 16-án ketős emléktábla avatásra került sor a Gyógyszerésztudományi Karon. A Kar munkatársai, a hallgatók és a családtagok jelenlétében került leleplezésre Bernáth Gábor és Minker Emil professzorok emléktáblái.

Minker professzor úr személyiségét és munkásságát Zupkó István egyetemi docens, a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet vezetője méltatta, míg Bernáth professzor úr emléktáblájánál Fülöp Ferenc professzor, dékán, a Gyógyszerkémai Intézet vezetője emlékezett.

IMG_3353Az emléktáblák felavatása után a Dékáni Hivatalban a családtagok, a Kar és az érintett intézetek vezetői jelenlétében családias hangulatú beszélgetéssel és fogadással zárult az ünnepély.

Az eseményen készült képek itt megtekinthetőek.