Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. október

Gyógytea-est - gyümölcslével....

cimkep

A cukorbetegség volt a téma.

2011. október 28.

Ötödik alkalommal került megrendezésre a Gyógytea-est a Gyógyszerésztudományi Karon. Ez alkalommal a fő témánk a cukorbetegség volt. A mintegy 40 érdeklődő először Doró Pétert, a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet egyetemi adjunktusát hallhatta a cukorbetegség okairól, lehetséges gyógyszeres és életviteli kezelési módjairól. Csupor Dezső a Farmakognóziai Intézet adjunktusa pedig világos képet festett azokról a tényekről és mítoszokról, melyek a cukorbetegség gyógynövényes kezelési lehetőségeiről ismertek. A hallgatóság nagyon sok kérdést intézett az előadók felé, amelynek megválaszolásába Gáspár Róbert dékánhelyettes, azt est szervezője és házigazdája is bekapcsolódott.

Váratlan meglepetésként a Kabay patika nem jött el, aminek következtében a megszokott teázás helyett egy rögtönzött gyümölcslé partit kellett megszervezni mindössze 25 perc alatt. Ezt a háttérben dolgozó 3 fős csodacsapat (Dr. Szűcs Henriett Diána, Horváth Tamás, Szalai Gábor) segítségével sikerült is megoldani. Bár a hallgatóság nyilván teázni szeretett volna, a gyümölcsléért is hálás volt és biztattak, hogy jönnek tavasszal is.

A rendezvényen készült képek itt megtekinthetőek.