Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. október

epulet_akkred_

A MAB újabb 5 évre, 2016-ig akkreditálta az SZTE GYTK működését

2011. október 21.

A Magyar Akkreditáció Bizottság (MAB)megvizsgálta és értékelete a szegedi Gyógyszerészturdományi Kar működését, oktatási és kutatási tevékenységét. A MAB jelentésében kiemeli, hogy a Kar működésében nagyon jól szervezett, kiemelkedő tudományos és oktatási tevékenységet folytat, emellett jelentős szerepet játszik az egyetemi minőségszemlélet kialakításában. A bizottság által megfogalmazott ajánlások között többek között szerepel az intézmény alapterületének bővítése, az Egyetemi Gyógyszertár szakmai irányításának átvétele és a külföldi hallgatók létszámának további növelése a képzésben. Mindezek alapján a Kart a MAB 2016. december 31-ig újra akkreditálta.