Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. szeptember

Báthori Mária Batthyány-Strattmann díjat kapott

P1010377_1_

Több évtizedes kiemelkedő szakmai munkájáért kapta az elismerést.

2011. szeptember 09.

Báthori Mária professzorasszonynak a Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézet egyetemi tanárának a Batthyány-Strattmann László díjat Dr. Réthelyi Miklós, nemzeti erőforrás miniszter nyújtotta át a Minisztériumban 2011. július 4-én, a Semmelweis napok alkalmából a több évtizeden át végzett, kimagasló szakmai mukássága elismeréséül. A díjat a Gyógyszerésztudományi Kar Dékáni Tanácsa javasolta. A professzoasszony kutatási területe a biológiailag aktív szteroidok, elsősorban az ekdiszteroidok izolálása és szerkezetvizsgálata, valamint az elválasztástechnikai módszerek alkalmazása, továbbfejlesztése gyógynövények fitokémiai és fitoanalitikai vizsgálatára.

P1010373_1_