Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. április

endocannabinoid

Freund Tamás előadása Szegeden

2012. április 23.

2012. április 26-án 16 órakor az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Gyógyszerészeti Szakbizottságának meghívására Freund Tamás, akadémikus tart előadást az endocannabioid rendszerről az SZTE ÁOK Oktatási Épület nagyelőadójában.

A program meghívója idekattintva megtekinthető:

Rövid ismertető az előadóról:

Freund Tamás neurobiológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az MTA Kísérletes Orvostudományi Kutatóintézetének igazgatója, az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa.

Kutatócsoportja olyan betegségek neurobiológiai kérdéseivel foglalkozik, mint az epilepszia, az oxigénhiányos agykárosodás, a szorongás és a Parkinson-kór. Eredményei alapján lehetővé vált a hippocampusban zajló számos fiziológiai és patofiziológiai folyamat értelmezése. Munkatársaival leírták a kender biológiailag aktív anyagának (THC) hatásmechnizmusát az agyban, valamint az endocannabinoid szignál rendszer működését és szerepét a szorongás és az epilepszia patomechanizmusában. Előadásában ez utóbbi témakörről hallhatjuk Magyarország egyik legkiválóbb, számos rangos kitüntetéssel elismert kutatóját.