Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. augusztus

Állami kitüntetettek Karunkon

fulop_gabor

Augusztus 20. alkalmából Fülöp Ferenc és Gábor Miklós professzorok a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét vehették át

2012. augusztus 24.

A nemzeti ünnepen a Gyógyszerésztudományi Kar két professzora is magas állami kitüntetésben részesült, melyet Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a köztársasági elnök megbízásából adott át. Az Érdemrend a nemzet szolgálatában, az ország fejlődésének elősegítésében, a haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában kifejtett kimagasló, példamutató személynek adható.

fulop_gabor3Prof. Dr Fülöp Ferenc a Gyógyszerésztudományi Karon végzett eredményes dékáni tevékenységéért, valamint a szintetikus szerves kémia és gyógyszerkutatás területén folytatott kimagasló tudományos és iskolateremtő munkássága elismeréséül kapta az elismerést.

Gabor_MiklosProf. emer. Dr. Gábor Miklós az öt évtizednyi kiemelkedő, a gyulladásgátlás és az experimentális gyulladásmodellek területén végzett farmakológiai és szakirodalmi munkásságáért részesült a kitüntetésben.

A kitüntetteknek szívből gratulálunk, további munkájukhoz sok sikert és jó egészséget kívánunk!