Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. június

cimlap

A Kaohsiung Medical University vezetőinek látogatása

2012. június 26.

2012. június 19-20-án a kar vendégei voltak a Kaohsiung Medical University, College of Pharmacy dékánja, Prof. Jih-Heng Li és a Graduate Institute of Natural Products vezetője Fang-Rong Chang professzor.IMG_6356

A vendégek Prof. Fülöp Ferenc dékán meghívására érkeztek, aki tavaly augusztusi tajvani látogatása során közös PhD képzésről szóló együttműködési megállapodást írt alá a kaohsiungi egyetemmel. A mostani látogatás célja a tajvani gyógyszerészképzés és kutatás bemutatása, a két kar közötti együttműködés megerősítése volt. Az ez alkalomból szervezett előadóülésen a kar oktatói és PhD hallgatói ismertetést hallhattak a kaohsiungi társintézmény felépítéséről, az ottani képzés szerkezetéről, Tajvan és Kaohsiung város bemutatása mellett. Szó volt arról is, hogy milyen témákba kapcsolódhatnak be PhD hallgatóink a kaohsiungi egyetemen folyó doktori képzésbe. Fang-Rong Chang professzor színes, érdekes előadásban adott áttekintést az intézetében folyó természetes anyag kutatás eredményeiről.

IMG_6349

Az előadásokat követően a vendégek látogatást tettek a kar intézeteiben, majd megismerkedtek Szeged város nevezetességeivel. A két vendégprofesszor részére Prof. Fülöp Ferenc akadémikus „Kar Aranyérme” kitüntetést adományozta a két intézmény szakmai-tudományos együttműködésének megteremtése elismeréséül.