Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. szeptember

Sokan érdeklődtek az egészséges táplálkozás iránt

zajkasgabor

Zajkás Gábor előadást tartott a GYTK-n

2012. szeptember 28.

dr. Zajkás Gábor az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet nyugalmazott főigazgató-helyettes főorvosa „Táplálkozás, egészség, prevenció” hármas címszava mentén tartott előadást a Gyógyszerésztudományi Karon az érdeklődő közönségnek. Élvezetes előadása során kitért a krónikus betegségek és a táplálkozás kapcsolatára, ismertette a magyarországi, meglehetősen elszomorító helyzetet, majd felvázolt néhány lehetséges megoldást. Kiemelte az egészséges táplálkozásra való nevelés fontosságát, hiszen számottevő népegészségügyi javulást csak a korán, már iskolás korban elkezdett, egészséges életmódra való tudatos nevelés révén lehet elérni.