Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. március

Batthyány-Strattmann díjas professzor a GYTK-n

Falkay_Batthyany

Falkay György professzor kiemelkedő szakmai munkásságát ismerték el a magas rangú állami kitüntetéssel

2013. március 29.

Balog Zoltán március 15-e alkalmából szakmai kitüntetéseket adományozott az Emberi Erőforrások Minisztériumában. A díjakat Szócska Miklós, egészségügyért felelős államtitkár és Páva Hanna az EMMI helyettes államtitkára adta át.

A díjazottak között volt Falkay György professzor, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézetének egyetemi tanára, aki Batthyány-Strattmann László díjban részesült, mely a legrangosabb egészségügyi állami szakmai elismerés. Szócska Miklós köszöntőjében kiemelte, hogy az egészségügyi ágazatnak óriási szüksége van a benne dolgozók áldozatos és kitartó munkájára. Falkay professzor több évtizedes kiemelkedő tevékenységével érdemelte ki a kitüntetést.