Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. március

Széchenyi díjas professzor a GYTK-n

FF_dij

Fülöp Ferenc professzor, akadémikus vehette át a legrangosabb tudományos állami elismerést

2013. március 28.

Március 15-e alkalmából az Országházban Fülöp Ferenc akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának intézetvezető egyetemi tanára, korábbi dékánja Széchenyi-díjat vehetett át Áder János köztársasági elnöktől. A díjat azok számára adományozzák, akik a tudományos élet kiemelkedő, világszerte elismert képviselői Magyarországon. Fülöp professzor díjának indolása szerint a kitüntetést a szintetikus szerves kémia, az innovatív gyógyszerkutatás terén, a következő nemzedék magasan kvalifikált szakembereinek utánpótlásában, a gyógyszerészképzésben, tudományos eredményeinek színvonalas publikálásában elért, világszerte nagyra becsült eredményeiért, rendkívül aktív tudományos közéleti tevékenysége elismeréseként érdemelte ki.

A díj átvétele kapcsán az akadémikus a következőket nyilatkozta: "A díj személyem mellett munkatársaimnak is szól, hiszen ők is nagyban részesei az elért eredményeknek. Mind hazai, mind külföldi kooperációkban több területen is sikerült vegyületeinket hosszú optimalizálás után a sikeres preklinikai vizsgálatokig fejleszteni." Fülöp Ferenc az általa művelt tudományterület fejlődését optimistán szemléli, ugyanakkor aggasztja a középiskolai természettudományos képzés hanyatlása, az óraszámcsökkentések és a kísérletes órák hiánya: "Szerencsére a PhD-hallgatóink között mindig akad kiemelkedő tehetség, ezért a tudományág jövőjét biztosítva látom."