Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. szeptember

Letették az esküt a gólyák

Cimlap

120 első éves gyógyszerészhallgató kezdte meg tanulmányait a magyar évfolyamon

2013. szeptember 03.

Ünnepélye eskütételre gyűltek össze az első éves magyar évfolyamon tanuló hallgatók 2013. szeptember 2-án 16 órára a Gyógyszerésztudományi Kar tantermébe.

A Himnusz eléneklését követően Dr. Lantos Ilona, a Dékáni Hivatal vezetője köszöntötte a megjelenteket, majd mind a 120-an letették a hallgatói esküt.

Az eskütételt követően Dr. Gáspár Róbert dékánhelyettes szólt a friss egyetemistákhoz. Arra kérte őket, hogy vegyék komolyan a tanulást annak érdekében, hogy a gyógyszerek szakértőivé váljanak és szakmai ismereteikkel és emberségükkel segíthessenek a betegek gyógyításában.

A fogadalomtételi ünnepség a Szózattal ért véget, majd minden új gyógyszerészhallgató aláírásával kötelezte el magát az egyetemi tanulmányok mellett.

honlap
SzTE GYTK hallgató eskütétel 2013.09.02.