Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2013. július

Dél-afrikai vendég a Gyógyszerésztudományi Karon

DSCF7319j

Előadás a gyógynövények állatgyógyászati alkalmazásáról

2013. július 26.

A Farmakognóziai Intézet meghívására 2013. július 15-én Jacobus Nicolaas Eloff, a Pretoriai Egyetem Állatorvostudományi Karának professzora látogatást tett az SZTE Gyógyszerésztudományi Karán. Délelőtt Eloff professzor úr, aki a nemzetközi „Phytomedicine Programme” koordinátora Prof. Hohmann Judittal, a Farmakognóziai Intézet vezetőjével tárgyalt a közös kutatási lehetőségekről, majd 11 órai kezdettel előadást tartott „The potential of plants to deliver commercially useful products in animal health and production” címmel. A pretoriai kutatócsoport eredményeit összefoglaló előadásában különböző állatgyógyászati problémák, elsősorban endo- és ektoparaziták és baktériumok okozta megbetegedések megelőzésére és kezelésére alkalmazható afrikai növények kivonatainak farmakológiai és kémiai vizsgálatáról számolt be.