Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2011. május

Hohmann_MTA

A díjat Pálinkás József adta át az MTA közgyűlésén

2011. május 03.

Hohmann Judit professzorasszony, az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémia közgyűlésén Akadémiai Díjban részesült, melyet Pálinkás József, az MTA elnöke adott át.

A díjat az MTA Elnöksége az utolsó öt évben elért és már értékelhető tudományos visszhangot kiváltó, konkrét egyéni vagy kollektív kutatási eredmény, szakkönyv elismerésére adományozza évente 10-12 személynek vagy tudományos csoportnak. A díjazottakra a tudományos osztályok tehetnek javaslatot.

Hohmann professzorasszony kutatási területe a biológiailag aktiv alkaloidok és terpenoidok izolálása és szerkezetvizsgálata, valamint a gyógynövények fitokémiai és fitoanalitikai vizsgálata. Az elismerést a biológiailag aktív növényi anyagok izolálása és szerkezetvizsgálata terén elért kiemelkedő eredményeiért kapta az MTA Kémiai Osztályának javaslata alapján.