Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. december

cimlap

Az Öregdiák Szövetség díjátadó ünnepsége

2012. december 07.

A SZTE Általános Orvostudományi és Gyógyszerésztudományi Karainak Öregdiák Szövetsége minden évben pályázatot hirdet egyetemi oktatók és hallgatók számára. A pályázat témája egy-egy kiemelkedő orvos és gyógyszerész tudós, - aki egyetemünkön dolgozott és kiemelkedő szakmai eredményeket ért el – életművének feldolgozása, kapcsolódva születésének vagy halálának kerek évfordulójához.

Ebben az éven az Öregdiák Szövetség szakított ezzel a gyakorlattal és két fontos, általános témát jelölt meg a pályázók számára:

• Az orvosi hivatás a XXI. században
  • A gyógyszerészi hivatás és a gyógyszerészi gyakorlat aktuális kérdései a XXI. században

A pályázatok díjazására a Makói Sanitas BT ajánlott a fel:

I. díj: 100 000 Ft

II. díj: 50 000 Ft

III. díj: 20 000 Ft.

pénzjutalmat

A pályázat eredményének kihirdetésére a Semmelweis Napi ünnepség sorozat keretében került sor, és a díjakat az Öregdiák Szövetség ünnepi tudományos ülésén adta át a nyerteseknek Doc. Dr. Végh Mihály a Szövetség elnöke és Dr. Ember József főgyógyszerész, alelnök, a Makói Sanitas BT tulajdonos-igazgatója.

Megosztott I. díjban részesült:

IMG_4953Dr. Hencz Péter ny. gyermekgyógyszer főorvos

Az orvosi hivatás a 21. században. Megváltoztatható-e a
hivatástudat?
című dolgozata és

IMG_4943Dr. Molnár Zsuzsanna szakgyógyszerész

A gyógyszerészi hivatás és a gyógyszerészi gyakorlat aktuális kérdései a XXI. században (avagy a Pelikán-ügyirat) című dolgozata

II. díjat kapot:

Balogh Éva

Kuruczleki Nóra és

Törköly Dóra gyógyszerészhallgatók közös pályamunkája.

IMG_4966A Bíráló Bizottság különdíjban részesítette Dr. Járdánházi Tamás pályamunkáját.

Az ünnepi tudományos ülésen, mely a Gyógyszerésztudományi Kar IV. számú tantermében került megrendezésre, megjelent Prof. Dr. Hohmann Judit tanszékvezető egyetemi tanár, a Gyógyszerésztudományi Kar dékánja, a két Kar számos oktatója, valamit a régió orvos- és gyógyszerésztársadalmának vezető személyiségei. A nyertesek rövid előadásban mutatták be pályamunkájukat, kiemelve a legfontosabb eredményeket

IMG_4990A szakmai program keretében előadást tartott Prof. Dr. Erős István Tájkép csata közben – néhány gondolat a szakma helyzetéről címmel.

Az ünnepi ülést fogadás követte, ahol a jelelevők baráti beszélgetésben vitatták meg az egészségügy valamint a felsőoktatás aktuális feladatait.

Az ünnepségen készült valamennyi kép megtekinthető a lenti képgalériára kattintva.

honlapra.zip
Öregdiák szövetség díjátadó képgaléria